Kvalita očních operací ve vybraných očních klinikách ČR

Název práce: Kvalita očních operací ve vybraných očních klinikách ČR
Autor(ka) práce: Seifertová, Kristýna
Vedoucí práce: Lešetický, Ondřej
Oponenti práce: Střítecký, Rudolf
V předkládané diplomové práci s názvem Kvalita očních operací ve vybraných očních klinikách ČR se autor zabývá problematikou kvality současné zdravotní péče v oboru oftalmologie. Cílem práce je zhodnocení kvality očních zákroků ve specializovaných očních klinikách pomocí ukazatelů kvality přístupem strukturálním, výsledkovým a designovým. Mezi tyto kritéria patří vyspělost využívaných medicínských technologií a postupů, lékařské know how, průběh vstupního vyšetření, efekty zdravotnických služeb na stav pacienta a spokojenost pacientů. Data pro výzkum jsou získána prostřednictvím dotazníkového šetření formou otevřených otázek. Celková úroveň kvality je vyhodnocena dle stanoveného indexu kvality. V závěru jsou nastíněna určitá systémová opatření pro zlepšení stávající kvality očního lékařství.
Klíčová slova: kvalita; zdravotní péče; oftalmologie; laserová operace; oční klinika
Název práce: Quality of Eye Operations in Selected Eye Clinics of the Czech Republic
Autor(ka) práce: Seifertová, Kristýna
Vedoucí práce: Lešetický, Ondřej
Oponenti práce: Střítecký, Rudolf
In the present diploma thesis titled Quality of Eye Operations in Selected Eye Clinics of the Czech Republic, the author deals with the issue of the quality of current health care in the field of ophthalmology. The aim of the work is to evaluate the quality of eye surgery in specialized eye clinics using quality indicators through structural, outcomes and design. These criteria include the maturity of the used medical technologies and procedures, medical knowhow, the course of the initial examination, the effects of the health services on the patient's condition and the satisfaction of the patients. Data for research is obtained through a questionnaire survey in the form of open questions. The overall quality level is evaluated according to the specified quality index. In the end, some systemic measures for improving the present quality of ophthalmology are outlined.
Klíčová slova: quality; health care; ophthalmology; laser surgery; eye clinic

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu