Pojištění motorových vozidel na evropském pojistném trhu

Název práce: Pojištění motorových vozidel na evropském pojistném trhu
Autor(ka) práce: Besperát, Lukáš
Vedoucí práce: Drozen, František
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
Tato práce se zabývá srovnáním autopojištění v Čechách s vybranými zeměmi světa. Hlavním cílem této diplomové práce je identifikaci rozdílů v autopojištění v deseti vybraných státech světa, definice typů pojistných produktů a jejich rozdíly, porovnání pojistných trhů z hlediska konkurenčního prostředí, cenotvorby, legislativní úpravy a nastavení jednotlivých produktů. K porovnání je využita metoda indexace a metoda absolutní ceny. Výsledkem je určení nejpřívětivějšího pojistného trhu vůči klientovi z hlediska podmínek k pojištění vozidel.
Klíčová slova: Pojištění; Pojistné; Agent; Makléř; Analýza; Pojištění; Pojistitel; Pojistník; Bonus; Distribuce; Pojistná smlouva; Riziko
Název práce: Comparison of the motor insurance market in the Czech Republic and abroad
Autor(ka) práce: Besperát, Lukáš
Vedoucí práce: Drozen, František
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
This thesis provides a comparison of the insurance market in the Czech Republic with select countries around the world. The main aim of the thesis is to identify differences in motor insurance in ten select countries around the world. The author defines various types of products and their differences, provides a comparison of insurance markets in relation to: legislation and the definition of certain products. In order to provide appropriate coverage, the author uses a method of indexation and absolute price. As a result of this work the reader will be better able to select the best insurance product available on a given market for the customer based on a set of conditions.
Klíčová slova: Insurance; Agent; Broker; Analyze; Insurance company; Excess; Bonus; Risk; Distribution; Premium; Quote; Insureur

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací