Význam elektronického průmyslu pro tchajwanskou ekonomiku

Název práce: Význam elektronického průmyslu pro tchajwanskou ekonomiku
Autor(ka) práce: Ďurovcová, Soňa
Vedoucí práce: Vlčková, Jana
Oponenti práce: Sejkora, Jiří
Tato diplomová práce pojednává o významu elektronického průmyslu pro tchajwanskou ekonomiku. Jejím cílem je zhodnocení současného postavení tchajwanského elektronického průmyslu v rámci domácí i světové ekonomiky a nastínit jeho potenciální vývoj. V práci je využito metod analýzy a syntézy k určení klíčových prvků, které vedou k rozvoji ekonomiky i odvětví. Dále je využita metoda komparace při srovnání postavení šesti vybraných tchajwanských firem. Na základě získaných informací je pak sestavena SWOT analýza tohoto odvětví.
Klíčová slova: průmysl 4.0; přidaná hodnota; globální hodnotové řetězce; Tchaj-wan; elektronický průmysl
Název práce: The Importance of the Electronics Industry for Taiwanese Economy
Autor(ka) práce: Ďurovcová, Soňa
Vedoucí práce: Vlčková, Jana
Oponenti práce: Sejkora, Jiří
This diploma thesis explores the importance of the electronics industry for the Taiwanese economy. Its aim is to evaluate the current position of the Taiwanese electronics industry in the domestic and world economy and to outline its potential development. The methods of analysis and synthesis are used to determine the key elements that lead to the development of the economy and the industry. In addition, a comparison method is used to compare the position of six selected Taiwanese companies. Based on the information obtained, a SWOT analysis of this sector is compiled.
Klíčová slova: industry 4.0; value added; global value chain; Taiwan; electronics industry

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů