Název práce: Mezikulturní marketing: kulturní porovnání (vybraného státu) a České republiky s implikací na základní marketingový mix
Autor(ka) práce: Bursíková, Johana
Vedoucí práce: Novák, Michal
Oponenti práce: Kincl, Tomáš
Tato práce má za cíl popsat a na praktickém příkladu demonstrovat, jak mohou kulturní vlivy působit na marketing na globálních trzích. V teoretické části práce jsou rozebírány jednotlivé aspekty kultury, jak jsou provázány s naším chápáním reklamní komunikace, jak se mohou promítat do marketingového mixu společnosti a působit na komunikační strategii. V praktické části práce je pak popsán marketingový mix společnosti Dermacol na českém a saudském trhu a na praktických příkladech je popsán vliv kultury. Obě kultury jsou charakterizovány z hlediska teorie kulturních dimenzí Geerta Hofstedeho.
Klíčová slova: kultura; globální; marketing; mezikulturní
Název práce: Intercultural Marketing: cultural comparison of Saudi Arabia and the Czech Republic, with implications for basic marketing mix
Autor(ka) práce: Bursíková, Johana
Vedoucí práce: Novák, Michal
Oponenti práce: Kincl, Tomáš
The goal of this bachelor´s thesis is to describe and demonstrate on a practical example how can cultural differences influence marketing strategy on global markets. In the theoretical part of this thesis, I am describing different types and cultural differences, how they are interconnected with our perception of marketing communication, how they can reflect on the marketing mix of a global company and influence the communication strategy. In the practical part of this thesis, I am analyzing the marketing mix of Czech cosmetics company Dermacol on Czech and Saudi Arabian market. I am comparing the two cultures and describing them according to the methods of cultural dimensions of Geert Hofstede.
Klíčová slova: intercultural; marketing; culture; global

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu