Název práce: Analýza obchodní strategie a postavení společnosti DMG MORI na trhu s obráběcími stroji
Autor(ka) práce: Žůrková, Denisa
Vedoucí práce: Jurek, Martin
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Cílem této bakalářské práce je analýza obchodní strategie a postaveni strojírenské společnosti DMG MORI na trhu s obráběcími a tvářecími stroji, na základě makroprostředí a mikroprostředí podniku. K analýze těchto prostředí bylo využito PEST analýzy a Porterova modelu konkurenčního prostředí. Vše bylo zhodnoceno pomoci SWOT analýzy.
Klíčová slova: Trh s obráběcími stroji; Porterův model konkurenčního prostředí; PEST anlýza
Název práce: Analysis of the business strategy and position of DMG MORI in the machine tool market
Autor(ka) práce: Žůrková, Denisa
Vedoucí práce: Jurek, Martin
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
The aim of this bachelor thesis is to analyze the business strategy and position of the DMG MORI engineering company in the machine tool and forming machine market based on the macro environment and the microenvironment of the company. PEST analysis and Porter's model of competitive environment were used to analyze these environments. Everything was evaluated using SWOT analysis.
Klíčová slova: Porter's model of competitive environment; SWOT analysis; The machine tool market

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů