Rozvoj a udržitelnost cestovního ruchu na Bali

Název práce: Rozvoj a udržitelnost cestovního ruchu na Bali
Autor(ka) práce: Hejnová, Michaela
Vedoucí práce: Abrhám, Josef
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
Tato bakalářská práce pojednává o rozvoji cestovního ruchu na Bali a jeho udržitelnosti. Cílem práce je na základě vývoje cestovního ruchu na Bali analyzovat dopady cestovního ruchu na místní společnost, životní prostředí. V první teoretické části jsou vysvětleny základní pojmy z oblasti cestovního ruchu, jako jsou formy cestovního ruchu, vlivy cestovního ruchu a udržitelnost, jejichž znalost je potřebná k porozumění zbytku práce. V další části jsou zmíněny základní informace o Bali. Následující kapitoly se pak zabývají již podrobným zhodnocením vývoje cestovního ruchu od prvního návštěvníka na Bali až po posledních 15 let, kdy zájem o Bali prudce vzrostl a jaké dopady to má na současnou situaci na ostrově. V těchto kapitolách se také nachází návrhy a doporučení pro udržitelnost tohoto rozvoje do budoucnosti. Závěrečné dvě kapitoly se týkají definováním vztahu českých návštěvníků a Bali a českých organizací a projektů pomáhajícím Bali. Jaký vztah doopravdy čeští turisté k Bali mají je pak zjištěno díky dotazníku, který je vyhodnocen v poslední kapitole této bakalářské práce.
Klíčová slova: Bali; udržitelnost; Příjezdový cestovní ruch
Název práce: Development of incoming tourism on Bali and sustainability
Autor(ka) práce: Hejnová, Michaela
Vedoucí práce: Abrhám, Josef
Oponenti práce: Kalábová, Markéta
This batchelor thesis is focused on tourist industry at Bali and its sustainability. The main goal of this thesis is to analyse the impact of tourist industry at local society and enviroment. This analyse is based on a developement of tourism at Bali. In theoretical part are explained main terms acoording to topic of my thesis, like forms of tourist industry, influence/impact of tourist industry and sustainability. This terms are valid for understanding my thesis. In next part are mentioned some basic informatik about Bali. Next chapters are focused on detailed evaluation of tourist industry ever since the first visitor that has came in until the last 15 years of increasing interest in Bali and its impact on current situation at Bali. In these chapters are also suggestions and possibilites for Bali to keep this developement in balance. Last two chapters are about definic the relationship between czech visitou and Bali, and also czech organisations and projects that are based on Bali and want to help locals. The real relationship that czech visitors have to Bali is find through questionnaire, which is explained in last chapter of this thesis.
Klíčová slova: incoming tourism; sustainability; Bali

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu