Název práce: Klamavé označování výrobků a služeb se zaměřením na klamavé označování masa a masných výrobků
Autor(ka) práce: Maršálek, Jan
Vedoucí práce: Hejda, Jan
Oponenti práce: Michal, Zdeněk
Bakalářská práce se zabývá problematikou klamavého označování potravin na území České republiky se zaměřením na klamavé označování masa a masných výrobků. Úvodní kapitola práce je věnována nekalé soutěži obecně, jádro práce pak spočívá v analýze klamavého označování potravin patřící pod skutkovou podstatu klamavého označování zboží a služeb, jeho komparaci s označováním řádným, a to jak u potravin obecně, tak u kategorie masa a masných výrobků v České republice a v seznámení čtenáře se základními pojmy v této oblasti, s právními předpisy s ní souvisejícími, zejména s požadovanými údaji na etiketách potravin a s prostředky ochrany spotřebitelů. V praktické části práce seznamuje čtenáře s kontrolní činností státních orgánů a zkušenostmi běžných spotřebitelů, včetně těch mých, v otázkách faktického plnění podmínek označování potravin.
Klíčová slova: klamavé označování výrobků a služeb; nekalá soutěž; klamavé označování potravin; maso a masné výrobky; spotřebitel; ochrana spotřebitele; česká obchodní inspekce
Název práce: Misleading labeling of products and services with a focus on misleading labeling of meat and meat products
Autor(ka) práce: Maršálek, Jan
Vedoucí práce: Hejda, Jan
Oponenti práce: Michal, Zdeněk
Bachelor thesis pursue issues of deceptive labeling of products and services in the Czech Republicfocusing on labeling of meat and meat products. Introduction is devoted to unfair competition ingeneral, body follows on analysis of contemporary situation on the field of food labeling, specificallymeat and meat products in the Czech Republic and familiarize reader with basic terms, relatedregulations, with emphasis on required information on food labels and with consumer protectiontools. Practical part describes civil service inspection procedures, consumer´s experiences, including on the field of proper food labeling.
Klíčová slova: consumer protection; Czech Trade Inspection Authority; deceptive labeling of products and services; deceptive food labeling; unfair competition; consumer; meat and meat products

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu