Měnící se role HR v mezinárodní organizaci

Název práce: Měnící se role HR v mezinárodní organizaci
Autor(ka) práce: Hégrová, Martina
Vedoucí práce: Stříteský, Marek
Oponenti práce: Patočková, Monika
Tato diplomová práce se zabývá tématem měnící se role HR oddělení v mezinárodní společnosti ABC. Hlavním cílem práce bylo navrhnout optimalizační řešení pro fungování lokální HR organizace v kontextu budoucího vývoje společnosti. Teoretická část práce představuje na základě rešerše odborné literatury ucelený pohled na HR systém a zabývá se rolí HR oddělení ve společnosti s důrazem na Ulrichův třísložkový model, roli HR byznys partnera a HR kompetence. Na základě získaných dat prostřednictvím analýzy dokumentace k personálním procesům, systémů, polostrukturovaných rozhovorů se zástupci personálních týmů, dotazníkových šetření a vlastního pozorování byla provedena SWOT analýza lokální HR organizace. Její výsledky vedly k návrhu optimalizačního řešení jak na interní (v rámci HR oddělení), tak externí úrovni (vůči interním zákazníkům pražského HR oddělení).
Klíčová slova: HR byznys partner; HR kompetence; HR systém; HR oddělení; Lidské zdroje
Název práce: Changing role of HR in an international organization
Autor(ka) práce: Hégrová, Martina
Vedoucí práce: Stříteský, Marek
Oponenti práce: Patočková, Monika
This Master's Thesis deals with a topic of a changing role of HR department in the international organization ABC. The main goal of the thesis was to optimize operations of a local HR organization in relation to its future development. Based on research of specialized literature, the theoretical part provides with a comprehensive overview of what HR system is and describes the role of HR department in an organization with a focus on Ulrich's three-legged model, HR business partner role and HR competencies. A SWOT analysis of Prague HR organization was created based on analysis of process guidelines, systems, semi-structured interviews with representatives of HR teams, questionnaires and observations. Its results led to a proposal of an optimal solution on both internal (within the local HR department) and external (to its internal customers) levels.
Klíčová slova: HR competencies; HR business partner; Human Resources; HR system; HR department

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská