Zhodnocení možností využití českých řemesel v nabídce cestovního ruchu

Název práce: Zhodnocení možností využití českých řemesel v nabídce cestovního ruchu
Autor(ka) práce: Sládková, Hana
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
Cílem práce je charakterizovat způsoby využití českých řemesel v nabídce cestovního ruchu a jejich současného stavu zapojení do nabídky. Práce si také klade za cíl zhodnotit význam řemeslných trhů se zaměřením na Český Krumlov představující jeden ze způsobů zapojení řemesel do nabídky. Teoretická část popisuje integraci českých řemesel do cestovního ruchu a rozděluje jednotlivá lidová řemesla dle materiálu. Praktická část se zabývá způsoby využití českých řemesel v nabídce cestovního ruchu a nastíněním opatření vedoucí k zlepšení jejich současného stavu. Dále jsou v praktické části obsaženy rozhovory s řemeslníky vedoucí k zhodnocení významu historických trhů a zájmu turistů o jednotlivá lidová řemesla.
Klíčová slova: Nabídka cestovního ruchu; Kulturní cestovní ruch; České řemeslo; Řemeslné trhy
Název práce: Evaluation of possibilities of using Czech crafts in tourism supply
Autor(ka) práce: Sládková, Hana
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Petrů, Zdenka
The aim of the thesis is to characterize the ways of using Czech crafts in the tourism supply and their current state of involvement in the offer. The thesis also aims to evaluate the importance of craft markets focusing on Český Krumlov, representing one of the ways in which crafts are involved in the supply. The theoretical part describes the integration of Czech crafts into tourism and divides individual folk crafts by material. The practical part deals with ways of using Czech crafts in the tourism supply and outlining measures leading to the improvement of their current state. Furthermore, in the practical part there are interviews with craftsmen leading to the evaluation of the importance of historical markets and the interest of tourists in individual folk crafts.
Klíčová slova: Czech craft; Tourism supply; Cultural tourism; Craft markets

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu