Hodnocení úspěšnosti pronikání státu do struktur OSN

Název práce: Hodnocení úspěšnosti pronikání státu do struktur OSN
Autor(ka) práce: Bielyi, Stanislav
Vedoucí práce: Trávníčková, Zuzana
Oponenti práce: Machoň, Miloslav
Cílem této diplomové práce je zhodnotit úspěšnost pronikání vybraných států do vybraných struktur OSN. Analýza bude provedena na vzorku patnácti států srovnatelných s Českou republikou dle počtu obyvatel, HDP a Indexu lidského rozvoje. Úspěšnost pronikání bude sledována do tří hlavních orgánů OSN: do Rady bezpečnosti, Mezinárodního soudního dvora a Ekonomické a sociální rady, a do jednoho pomocného orgánu: Rady pro lidská práva.
Klíčová slova: Organizace spojených národů; členství v orgánech OSN; mezinárodní organizace
Název práce: Evaluating the success of states' penetration into UN structures
Autor(ka) práce: Bielyi, Stanislav
Vedoucí práce: Trávníčková, Zuzana
Oponenti práce: Machoň, Miloslav
The aim of this diploma thesis is to evaluate the success of penetration of selected states into selected UN structures. The analysis will be based on fifteen countries comparable to the Czech Republic according to population, GDP and Human Development Index. The success of the penetration will be monitored in three main UN bodies: Security Council, International Court of Justice and the Economic and Social Council, and one subsidiary body: Human Rights Council.
Klíčová slova: United Nations; membership in UN bodies; international organizations

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní politika a diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie