Řízení nákladů na střediscích jako nástroj dosažení finančních cílů podniku

Název práce: Řízení nákladů na střediscích jako nástroj dosažení finančních cílů podniku
Autor(ka) práce: Svatošová, Lenka
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Valková, Jana
Hlavními cíli této práce jsou charakteristika poznatků v oblasti sestavování, sledování, vyhodnocování nákladů na jednotlivých střediscích a identifikace řízení nákladů jako nástroj dosažení finančních cílů podniku. Dále je pozornost věnována i přeúčtování výnosů a nákladů mezi středisky a vnitropodnikové ceně. V první části práce se zaobírám teoretickými poznatky v oblasti nákladů. Druhá část práce je věnována praktické analýze systému řízení nákladů v konkrétní společnosti. V závěru práce jsou uvedena doporučení společnosti pro zefektivnění procesu řízení nákladů na střediscích.
Klíčová slova: nákladová střediska; manažerské účetnictví; rozpočet; náklady
Název práce: Management Cost in Centers as a Tool to Achieve the Financial Goals of the Company
Autor(ka) práce: Svatošová, Lenka
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Valková, Jana
Main purpose of this thesis is characteristics of compiling, monitoring and assessing costs on individual cost centres and identifying cost management as an instrument for achieving company financial goals. Further, the thesis focuses on accounting of revenues and costs among cost centres and internal prices within the company. First part of the thesis is concerned with theoretical knowledge regarding costs; second part is concerned with practical analysis of cost management in a specific company. In the final part of the thesis, there are recommendations for the company to make cost management processes on individual cost centres efficient.
Klíčová slova: costs; management accounting; budget; cost centres

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu