Small business and international entrepreneurship

Název práce: Small Business and International Entrepreneurship
Autor(ka) práce: Radchenko, Anastasiia
Vedoucí práce: Pichanič, Mikuláš
Oponenti práce: Staňková, Lenka
Jazyk práce: English
Small and medium-sized enterprises together with start-ups are highly important in the nowadays economic environment. Such companies contribute raise of employment, stimulate the economic growth and innovation development. However, not all start-ups can survive more than five-year period. Support from government and private investors can help to overcome such problems. Moreover, SMEs internationalization and global functioning can support businesses during the tough times. The goal of the Master thesis is to analyze business environment for SMEs on the EU scale and to identify the opportunities and borders faced by SMEs. A more in-depth analysis is conducted on the example of three countries: Czech Republic, Germany and Italy. In order to get better picture of start-up procedures and companys operation, the example of business plan analyses for micro business is provided.
Klíčová slova: borders; opportunities; SMEs; internationalization
Název práce: Small business and international entrepreneurship
Autor(ka) práce: Radchenko, Anastasiia
Vedoucí práce: Pichanič, Mikuláš
Oponenti práce: Staňková, Lenka
Jazyk práce: English
Malé a středně velké firmy společně se začínajícími podniky jsou v dnešním ekonomickém prostředí velmi důležité. Takové společnosti přispívají ke zvýšení zaměstnanosti, stimulují ekonomický růst a inovační vývoj. Nicméně, ne každý začínající firmy dokaže přežít více než pět let. Podpora vlády a soukromých investorů může pomoci překonat tyto problémy. Kromě toho zmezinarodnení malé a středně velké firmy a globální podnikání navíc podporují podnikání v težkých časech. Cílem diplomové práce je analyzovat podnikatelské prostředí pro malé a střední podniky na úrovni EU a identifikovat příležitosti a hranice, jimž čelí malé a střední podniky. Podrobnější analýza se provádí na příkladu tří zemí: České republiky, Německa a Itálie. Abychom získali lepší představu o začínajícími podniky a fungování společnosti, uvádíme příklad analýz podnikatelského plánu pro mikropodniky.
Klíčová slova: hranice; příležitosti; MSP; internacionalizace

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/International Business - Central European Business Realities
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu