Význam veřejných zakázek malého rozsahu v rozpočtech obcí

Název práce: Význam veřejných zakázek malého rozsahu v rozpočtech obcí
Autor(ka) práce: Rod, Pavel
Vedoucí práce: Pavel, Jan
Oponenti práce: Vítek, Leoš
Tato diplomová práce se zabývá veřejnými zakázkami malého rozsahu. Veřejné zakázky malého rozsahu mají mezi veřejnými zakázkami zvláštní postavení, jelikož nejsou tak podrobně, jako podlimitní a nadlimitní veřejné zakázky, zákonem upraveny. Práce se především zabývá veřejnými zakázkami malého rozsahu u vybraných obcí a jejich poměrem na celkových veřejných zakázkách, který dále porovnává. V práci je také provedena analýza veřejných zakázek na příkladu dvou vybraných měst. Na závěr je provedena regresní analýza, která zkoumá, stejně jako výpočty v předešlých kapitolách, závislost poměru veřejných zakázek malého rozsahu na počtu obyvatel vybraných obcí.
Klíčová slova: zákon o zadávání veřejných zakázek; rozpočet obce; Veřejné zakázky malého rozsahu; specifika veřejných zakázek
Název práce: The importance of small-scale public procurements in municipal budgets
Autor(ka) práce: Rod, Pavel
Vedoucí práce: Pavel, Jan
Oponenti práce: Vítek, Leoš
This Master´s thesis is dealing with small scale public procurements. Small scale public procurements are a specific category of government contracts since they not as rigorously regulated by law as the sub-limit and over-the-limit contracts. The analysis is dealing with small scale public procurements in selected communities, specifically it studies the ratio of the value of small scale public contracts and the total value of public contracts. The analysis is extended with an example of two selected cities. In the final section, a regression analysis is conducted, which, similarly to previous chapters, studies the relation between small scale public procurements and population of selected municipalities.
Klíčová slova: specificities of public procurement; Small scale public procurements; The Public Procurement Act; Municipality budget

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví