Analýza internetového obchodu prezentujícího se přes sociální sítě

Název práce: Analýza internetového obchodu prezentujícího se přes sociální sítě
Autor(ka) práce: Pichová, Michaela
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Bína, Vladislav
Diplomová práce se zabývá analýzou nákupního procesu v internetovém obchodě prezentujícím se zejména skrze sociální sítě (Facebook a Instagram). Internet, a především sociální sítě jsou v dnešní době velmi populární, podobně je tomu s nakupováním přes internet. Cílem práce je otestovat jednoduchost a přehlednost nákupního procesu a zhodnotit profil na sociální síti Facebook. V teoretické části jsou kapitoly popisující internet obecně, možnosti podnikání na internetu a sociální sítě. Hodnocení profilu na sociální síti je realizováno prostřednictvím webové aplikace LikeAlyzer. Dále je součástí práce představení nástroje eye-tracking, který je poté použit k provedení praktické části práce. Výsledky jsou zobrazeny ve formě heatmap (jeden ze způsobů zobrazení výsledků), které jsou doplněny poznatky získanými z krátkých dotazníků.
Klíčová slova: budování značky; eye-tracking; sociální sítě; E-commerce
Název práce: Analysis of an internet store presenting through social networks
Autor(ka) práce: Pichová, Michaela
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Bína, Vladislav
This thesis deals with the analysis of the shopping process in e-shops, which is presented mainly through social networks, Facebook and Instagram. The Internet and especially social networks are nowadays very popular, just like internet shopping. The aim of the thesis is testing simplicity and clarity of the purchasing process and to evaluate the profile on the Facebook social network. Chapters in the theoretical part describe the Internet in general and business opportunities on the Internet and social networks. The social profile rating is realized through the web application LikeAlyzer. In addition to this, an eye tracking tool is presented there which is used to compose the practical part of this thesis. The results are displayed in the eye maps format, e. g. Heatmaps, which is one way of displaying the results, supplemented by knowledge gained from short questionnaires.
Klíčová slova: eye-tracking; social network; E-commerce; brand building

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu