Komparace dopadů politiky nízkých úrokových sazeb na vybrané banky v ČR a SR

Název práce: Komparácia dopadov politiky nízkych úrokových sadzieb na vybrané banky v ČR a SR
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom diplomovej práce je poukázať na dopady politiky nízkych úrokových sadzieb na vybrané banky v ČR a SR. Práca je zložená z teoretickej časti, ktorá sa zameriava na vymedzenie bankového systému a jeho funkcií, ďalej sa venuje funkcii a úlohe centrálnej banky, menovej politike centrálnej banky v rámci ktorej sa snaží poukázať na menovo-politické nástroje, ktoré vedú k nízkym úrokovým sadzbám. V empirickej časti sa diplomová práca venuje analýze možných príčin a dopadov aplikácie politiky nízkych úrokových sadzieb na vybrané banky v ČR a SR, pričom využíva rôzne ukazovatele vychádzajúce z bilancií bánk v rokoch 2008-2015.
Klíčová slova: komparácia; menová politika; úrokové sadzby; banky
Název práce: Komparace dopadů politiky nízkých úrokových sazeb na vybrané banky v ČR a SR
Jazyk práce: Slovensky
Cílem diplomové práce je poukázat na dopady politiky nízkých úrokových sazeb na vybrané banky v ČR a SR. Práce je složená z teoretické části, která se zaměřuje na vymezení bankovního systému a jeho funkcí, dále se věnuje funkci a roli centrální banky, měnové politice centrální banky, v které se snaží poukázat na měnově-politické nástroje, které vedou k nízkým úrokovým sazbám. V empirické části se diplomová práce věnuje analýze možných příčin a dopadů aplikace politiky nízkých úrokových sazeb na vybrané banky v ČR a SR, přičemž využívá různé ukazatele vycházející z bilancí bank v letech 2008-2015.
Klíčová slova: měnová politika; komparace; banky; úrokové sazby
Název práce: Comparison of impacts of low- interest rate policy on selected banks in the Czech Republic and the Slovak Republic
Jazyk práce: Slovensky
The aim of the diploma thesis is to point out the impacts of low-interest rate policy on selected banks in the Czech Republic and the Slovak Republic. The thesis is composed of a theoretical part, which focuses on the definition of the banking system and its functions, role of the central bank, the monetary policy of the central bank in which it is being targeted on the monetary policy instruments that lead to low-interest rates. Following the empirical part, the diploma thesis deals with the analysis of possible causes and impacts of applying low-interest rate policy on selected banks in the Czech Republic and the Slovak Republic. The comparison uses various indicators based on bank balances in a period of 2008-2015 to analyze impacts of low-interest rate policy.
Klíčová slova: banks; comparison; interest rates; monetary policy

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví