Zákazník "Millennial": Přehodnocení zkušeností zákazníků v digitálním věku

Název práce: The Millennial Shopper: Rethinking Customer Experience in the Digital Age
Autor(ka) práce: Sleziaková, Zuzana
Vedoucí práce: Lhotáková, Markéta
Oponenti práce: Olšanová, Květa
Jazyk práce: English
The objective of the presented master’s thesis is to investigate the shopping preferences of Czech millennial customers, who will soon represent the largest consumer segment in the marketplace. The theoretical part discusses different retail business models and their evolution over time, along with disruptive technologies, changing the traditional face of retail. To provide a theoretical basis for later analysis, this part also elaborates on the concept of customer shopping behavior and presents the model of channel choice. The practical part is built upon an empirical study, conducted as a two-stage research process consisting of in-depth interviews and a questionnaire. The final chapter summarizes the findings inferred about the studied sample of Czech millennials with regards to pre-determined hypotheses derived from secondary research. Additionally, practical implications for retailers and local businesses are addressed.
Klíčová slova: technology; innovation; purchasing behavior; retail; Millennials
Název práce: Zákazník "Millennial": Přehodnocení zkušeností zákazníků v digitálním věku
Autor(ka) práce: Sleziaková, Zuzana
Vedoucí práce: Lhotáková, Markéta
Oponenti práce: Olšanová, Květa
Jazyk práce: English
Cílem předkládané diplomové práce je prozkoumat nákupní preference českých zákazníků generace "Millennials", kteří brzy budou reprezentovat největší spotřebitelský segment na trhu. V teoretické části se diskutuje o různých maloobchodních modelech a jejich vývoji v čase, spolu s technologiemi, které mění tradiční tvář maloobchodu. Pro poskytnutí teoretického základu pro pozdější analýzu, tato část dále zpracovává koncept zákaznického nákupního chování a představuje model výběru kanálu. Praktická část je založena na empirické studii, která se uskutečňuje jako dvoustupňový výzkumný proces sestávající z hloubkových rozhovorů a dotazníku. Závěrečná kapitola shrnuje nálezy odvozené ze studovaného vzorku českých Millennials ve vztahu k předem stanoveným hypotézám odvozeným ze sekundárního výzkumu. Navíc jsou řešeny praktické důsledky pro maloobchodníky a místní podniky.
Klíčová slova: inovace; maloobchod; Millennials

Studijní program / obor: Ekonomika a management/International Management