Likvidace kapitálové společnosti v České republice

Název práce: Likvidace kapitálové společnosti v České republice
Autor(ka) práce: Chládková, Karolína
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Müllerová, Libuše
Diplomová práce se zabývá problematikou likvidačního procesu kapitálové společnosti v České republice. Jednotlivé kapitoly teoretické části se věnují postupně vymezení právních, účetních a daňových povinností, které musí být při zrušení kapitálové společnosti bez právního nástupce naplněny. V praktické části jsou teoretické poznatky aplikovány při zhodnocení likvidačního procesu u vzorku vybraných kapitálových společností. Současně je ověřována platnost stanovené hypotézy, že likvidace bez právního nástupce zahájená na základě rozhodnutí vlastníků (dobrovolná likvidace) skončí s kladným likvidačním zůstatkem.
Klíčová slova: likvidace; likvidační proces; likvidátor; likvidační zůstatek; mimořádná účetní závěrka; likvidační hodnota
Název práce: Liquidation of a joint stock company and a company with limited liability in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Chládková, Karolína
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Müllerová, Libuše
Diploma thesis is focused on the liquidation process of a company in the Czech Republic, specifically joint stock company and limited liability company. The individual chapters of the theoretical part are dedicated to a gradual definition of legal, accounting and tax obligations that has to be fulfilled when a company is dissolved without a legal successor. In the practical part, the theoretical knowledge is applied in evaluating the liquidation process in a sample of selected companies. At the same time, the validity of the assumed hypothesis is verified, that the liquidation without a legal successor initiated based on a decision of the owners (voluntary liquidation) will end with a positive liquidation balance.
Klíčová slova: liquidation; liquidation process; liquidator; liquidation balance; extraordinary financial statements; liquidation value

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 6. 3. 2017