Použití hudby v audiovizuálním díle (z ekonomického a právního pohledu)

Název práce: Použitie hudby v audiovizuálnom diele (z ekonomického a právneho pohľadu)
Jazyk práce: Slovensky
Práca analyzuje možnosti použitia hudby v audiovizuálnom diele. Objasňuje právne a ekonomické aspekty súvisiace s touto problematikou. Vychádza z platných autorských zákonov SR a ČR a zároveň ich porovnáva. Ich praktické uplatnenie v rozhovoroch konfrontuje so skúsenosťami hudobných skladateľov, hudobného manažéra, producenta, speváka i experta na autorské právo. Práca zahrnuje aj možnosti prezentácie audiovizuálneho diela prostredníctvom rôznych médií a venuje sa i nástrahám a sankciám pri nesprávnom použití hudby v audiovizuálnom diele.
Klíčová slova: audiovizuálne dielo; autorské právo; hudba
Název práce: Použití hudby v audiovizuálním díle (z ekonomického a právního pohledu)
Jazyk práce: Slovensky
Práce analyzuje možnosti použití hudby v audiovizuálním díle. Objasňuje právní a ekonomické aspekty související s touto problematikou. Vychází z platných autorských zákonů ČR a SR a zároveň je porovnává. Jejich praktické uplatnění v rozhovorech konfrontuje se zkušenostmi hudebních skladatelů, hudebního manažera, producenta, zpěváka i experta na autorské právo. Práce zahrnuje i možnosti prezentace audiovizuálního díla prostřednictvím různých médií a věnuje se i nástrahám a sankcím při nesprávném použití hudby v audiovizuálním díle.
Klíčová slova: audiovizuální dílo; autorské právo; hudba
Název práce: Use of music in an audiovisual work (from an economic and legal point of view)
Jazyk práce: Slovensky
This work is analysing the possibilities of using of the music in audiovisual work. The work is revealing the law and economical aspects connected with this topic. It comes from the valid copyrights of SR and ČR and they are compared in this work. Their practical application is confronted with experience of music composers, music manager, producer, singer and expert in copyright in talks. The work includes different ways of presentation of audiovisual work through different media and we are interested in wiles and sanctions for using the music in audiovisual work in not right way of using the copyright.
Klíčová slova: author law; audiovisual artwork; music

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky