Investiční analýza akcie Daimler AG

Autor(ka) práce: Jedličková, Zuzana
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Málek, Jiří
Tato bakalářská práce se zabývá investiční analýzou vybrané akciové společnosti Daimler AG. Hlavním cílem práce je poskytnout investiční doporučení na základě výstupů provedené fundamentální a technické analýzy. Vlastní práce je rozdělena do dvou částí. První část se zabývá fundamentální analýzou na úrovni globální, odvětvové a firemní. Pomocí dividendového diskontního a ziskového modelu jsem se snažila určit vnitřní hodnotu akcie. V druhé části práce jsem se pomocí vybraných nástrojů technické analýzy pokusila předpovědět pravděpodobný budoucí vývoj akciového kurzu.
Klíčová slova: vnitřní hodnota; technická analýza; fundamentální analýza; globální analýza; technické indikátory; firemní analýza; odvětvová analýza
Název práce: Investment analysis of the stock Daimler AG
Autor(ka) práce: Jedličková, Zuzana
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Málek, Jiří
This bachelor thesis is focused on investment analysis of the stock Daimler AG. The primary aim of the submitted thesis is to provide an investment recommendation based on outputs of the fundamental and technical analysis. The thesis consists of two main parts. First part is concerned with fundamental analysis on global, sector and corporate levels. I endeavoured to determine the intrinsic value of the stock chosen with the aid of dividend discount and profit models. In the second part I endeavoured to predict the probable future price movement using tools of technical analysis.
Klíčová slova: technical indicators; corporate analysis; sector analysis; fundamental analysis; intrinsic value; technical analysis; global analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví