Využitelnost metod fundamentální analýzy pro ohodnocení akcií

Název práce: Využitelnost metod fundamentální analýzy pro ohodnocení akcií
Autor(ka) práce: Němečková, Lucie
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Leová, Simona
Cílem této diplomové práce je testování a vyhodnocení úspěšnosti vybraných metod fundamentální analýzy na vybraném vzorku akciových titulů. Celá práce je rozdělena do čtyř hlavních částí. První část je věnována globální analýze, ve druhé části je provedena odvětvová analýza, ve třetí části jsou popsány vybrané metody firemní analýzy a v poslední čtvrté části je samotné ohodnocení jednotlivých akciových titulů a následné vyhodnocení úspěšnosti vybraných metod. Ohodnocovány jsou akcie společností Erste Group Bank, Komerční banka, ČEZ, VIG a O2, C.R.
Klíčová slova: Firemní analýza; Testování úspěšnosti; Odvětvová analýza; Globální analýza
Název práce: Usability of methods of the fundamental analysis for the stock title evaluating
Autor(ka) práce: Němečková, Lucie
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Leová, Simona
The goal of this diploma thesis is to test and evaluate the success rate of methods selected for the fundamental analysis with a given sample of stock titles. The whole thesis is devided into four parts. The first part is dedicated to global analysis. The sectoral analysis is performed in the second part. In the third part, chosen methods of the company analysis were described. The fourth and last part consists of the stock titles evaluation itself and a following success rate of the chosen methods summary. The stock evaluation in this survey has been carried out for those companies: Erste Group Bank, Komerční banka, ČEZ, VIG and O2, C.R.
Klíčová slova: Company analysis; Global analysis; Sectoral analysis; Success rate of the chosen methods

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví