Analýza vybraných daňových a účetních podvodů

Název práce: Analýza vybraných daňových a účetních podvodů
Autor(ka) práce: Hušková, Kateřina
Vedoucí práce: Králíček, Vladimír
Oponenti práce: Molín, Jan
Práce se věnuje účetním a daňovým podvodům, jednotlivým formám takovýchto podvodů a důsledkům podvodného jednání. Text čtenáři přibližuje i základní právní kontext vztahující se k danému tématu. Vynechána není ani problematika převodních cen, která spadá zejména do oblasti daní a tedy i daňových podvodů. Samostatná kapitola se věnuje vybraným podvodům, jejich popisu a souvisejícím statistickým datům.
Klíčová slova: daňový podvod; účetní podvod; převodní ceny; trestný čin; podvodné jednání
Název práce: Analysis of selected tax and accounting frauds
Autor(ka) práce: Hušková, Kateřina
Vedoucí práce: Králíček, Vladimír
Oponenti práce: Molín, Jan
The thesis deals with accounting and tax frauds, individual forms of such frauds and the consequences of fraudulent behavior. Text introduces the basic legal context relevant to the topic to reader. The issue of transfer pricing, which falls mainly in the area of taxes and thus tax frauds, is not omitted. A separate chapter deals with selected frauds, their description and related statistical data.
Klíčová slova: accounting fraud; fraudulent behavior; tax fraud; transfer pricing; crime

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 18. 10. 2016