Analýza vyplácení vlastního kapitálu v kapitálových korporacích

Název práce: Analýza vyplácení vlastního kapitálu v kapitálových korporacích
Autor(ka) práce: Argenskaya, Maria
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Dvořáková, Dana
Diplomová práce se zabývá analýzou výplat vlastního kapitálu v kapitálových korporacích. Předmětem zkoumání jsou následující rozvahové položky: výsledek hospodaření ve schvalovacím řízení, nerozdělený výsledek hospodaření minulých let, rezervní fond a zálohy na podílu na zisku. Teoretická část diplomové práce se věnuje struktuře vlastního kapitálu podle platných účetních předpisů v České Republice. Zároveň také jsou součásti práce pravidla pro výplatu vlastního kapitálu a postup zdanění vyplacených podílu na zisku a dividend. V praktické části jsou analyzovány výplaty vlastního kapitálu na základě účetních závěrek společností v letech 2013-2015.
Klíčová slova: vlastní kapitál; podíly na zisku; dividendy; rezervní fond; zálohy na podíl na zisku; příplatek mimo základní kapitál
Název práce: Analysis of the payment of equity in capital corporations
Autor(ka) práce: Argenskaya, Maria
Vedoucí práce: Skálová, Jana
Oponenti práce: Dvořáková, Dana
This diploma thesis is analyzing the payment of equity in capital corporations. The subjects of analysis are following balance sheet parts: net income in process of approval, retained earnings, reserve fund, advance for profit share. Theoretical part of diploma thesis is focused on structure of equity in alignment with accounting standards of Czech Republic. Concurrently, there is a description of rules for equity payment and procedures of taxation of related income. In practical part there is an analysis of equity’s payment based on 2013, 2014 and 2015 annual report’s data.
Klíčová slova: equity; profit share; dividends; reserve fund; supplementary charge to share capital; advance for profit share

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 7. 10. 2016