19. 8. 2018 - Uzávěrka přihlášek do vedlejších specializací

Význam a identifikace intelektuálního kapitálu v marketingové společnosti

Autor práce: Mužátko, Richard
Vedoucí práce: Kubíček, Aleš
Osoba oponující práci: Syrový, Ondřej

Název práce: Význam a identifikace intelektuálního kapitálu v marketingové společnosti
Abstrakt: Diplomová práce se soustředí na identifikaci a následnou analýzu intelektuálního kapitálu v marketingové společnosti. Jako teoretické východisko využívá práce formování pojmu intelektuální kapitál, jehož stěžejní role v současných organizacích nutí k vytváření nástrojů určených k jeho kvantifikaci. Prostřednictvím modelu Skandia Navigator jsou odhaleny stěžejní procesy, které ovlivňují budoucí hodnotu vybrané společnosti. Ta je ovlivněna čtyřmi složkami – lidským, zákaznickým, inovačním a procesním kapitálem. Segment marketingu je rychle se vyvíjejícím odvětvím a vhodná kombinace zmíněných nástrojů může ke konkurenční výhodě a úspěchu. Odhalení slabých a silných stránek společnosti včetně závěrečného doporučení je určeno na základě hlavních činností organizace a potřeb trhu.
Klíčová slova: Znalosti v organizaci; intelektuální kapitál; Skandia Navigator; analýza marketingové společnosti

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra strategie

Překlad názvu: Analysis and identification of intellectual capital in a marketing company
Abstrakt: The diploma thesis focuses on the identification and subsequent analysis of intellectual capital in the marketing company. As a theoretical basis, he uses the formation of intellectual capital concepts, whose main role in contemporary organizations forces them to create tools for quantification. Through Skandia Navigator, key processes are revealed that influence the future value of the selected company. This is influenced by four components - human, customer, innovation and procedural capital. The marketing segment is a rapidly evolving industry. A suitable combination of these tools can be a competitive advantage and success. Revealing the strengths and weaknesses of the company, including the final recommendation, is determined based on key market activities and needs.
Klíčová slova: Intellectual capital; Analysis of marketing company; Knowledge in the organization; Skandia Navigator

Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of strategy