Online vzdělávací kurzy jako podnikatelská příležitost

Název práce: Online vzdělávací kurzy jako podnikatelská příležitost
Autor(ka) práce: Žežulka, Jan
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Mareš, Jan
Cílem této diplomové práce bylo analyzovat český trh online vzdělávání ve formě videa a zhodnotit, zda je z pohledu lektora podnikatelsky zajímavé vytvořit online video kurz na některém z komerčních portálů. V práci byly analyzovány portály Seduo, VímVíc, Naučmese a Kurzy pro radost. Následně byly provedeny rozhovory s lektory nejúspěšnějších dvou kurzů na každém portálu. Výsledné doporučení pro lektory je, že online video kurzy jsou zajímavý zdroj pasivního příjmu, který není nutné příliš udržovat. Pokud by se lektor chtěl online video kurzy živit, pak by musel prodávat kurzy na vlastní platformě nebo na zahraničních portálech.
Klíčová slova: e-learning; kurz; lektor; online vzdělávání; MOOC
Název práce: Online education courses as a business opportunity
Autor(ka) práce: Žežulka, Jan
Vedoucí práce: Andera, Michal
Oponenti práce: Mareš, Jan
The aim of this master thesis was to analyze the Czech market of online video courses and evaluate if it is (from instructor´s perspective) attractive to create an online video course based on one of the commercial platforms. There were four Czech platforms used for the purpose of this analysis - Seduo, VímVíc, Naučmese and Kurzy pro radost. In the second part of this thesis there were conducted few interviews with the two most successful instructor from each platform. The interviews showed that for instructors the online video courses are an interesting source of passive income as it is not needed to update the courses. If the instructors would like to make their living by doing only those online video courses, it would be needed to sell them on his own or on the well known foreign platforms, as well.
Klíčová slova: MOOC; course; instructor; e-learning; online education

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra podnikání