25. 4. 2018 - Volby do Akademického senátu VŠE

Analýza developerského procesu u nemovitostí komerčního typu

Autor práce: Dušánek, Tomáš
Vedoucí práce: Říha, David
Osoba oponující práci: Klíma, David

Název práce: Analýza developerského procesu u nemovitostí komerčního typu
Abstrakt: Diplomová práce se zabývá analýzou developerského procesu u nemovitostí komerčního typu. Cílem práce je zanalyzovat developerský proces na trhu kancelářských prostor a odhalit, jaká kritéria významným způsobem ovlivňují budoucí úspěšnost či neúspěšnost developerských projektů. Tato práce vychází z kvalitativního výzkumu a sběr dat probíhal na základě individuálních hloubkových rozhovorů s odborníky na danou problematiku. Data jsou následně zpracována pomocí analytické indukce, z nichž vychází definovaná kritéria, která jsou následně aplikována na konkrétní developerské projekty. Hlavním přínosem této práce je tedy nalezení kritérií, která spolurozhodují o úspěšném developerském projektu z hlediska potřeb budoucích uživatelů administrativních prostor.
Klíčová slova: komerční nemovitosti; developerský proces; development; kancelářské nemovitosti

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra marketingu

Název práce: Analýza developerského procesu u nemovitostí komerčního typu
Překlad názvu: Analysis of the process in commercial real estate development
Abstrakt: This diploma thesis deals with the analysis of the process in commercial real estate development. The aim is to analyse the developer process on the market for office estates and define which factors significantly determine the future success or failure of a project. The research is based on qualitative analysis with data collected during individual in-depth interviews with professionals. The data were then processed by analytic induction, defining the criteria subsequently applied to selected developer projects. As a result of this thesis there are defined factors which play a significant role in a successful real estate development project by fulfilling conditions and needs of future office real estate users.
Klíčová slova: development process; commercial real estate; development; office estates

Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of Marketing