Analýza developerského procesu u nemovitostí komerčního typu

Název práce: Analýza developerského procesu u nemovitostí komerčního typu
Autor(ka) práce: Dušánek, Tomáš
Vedoucí práce: Říha, David
Oponenti práce: Klíma, David
Diplomová práce se zabývá analýzou developerského procesu u nemovitostí komerčního typu. Cílem práce je zanalyzovat developerský proces na trhu kancelářských prostor a odhalit, jaká kritéria významným způsobem ovlivňují budoucí úspěšnost či neúspěšnost developerských projektů. Tato práce vychází z kvalitativního výzkumu a sběr dat probíhal na základě individuálních hloubkových rozhovorů s odborníky na danou problematiku. Data jsou následně zpracována pomocí analytické indukce, z nichž vychází definovaná kritéria, která jsou následně aplikována na konkrétní developerské projekty. Hlavním přínosem této práce je tedy nalezení kritérií, která spolurozhodují o úspěšném developerském projektu z hlediska potřeb budoucích uživatelů administrativních prostor.
Klíčová slova: komerční nemovitosti; developerský proces; development; kancelářské nemovitosti
Název práce: Analysis of the process in commercial real estate development
Autor(ka) práce: Dušánek, Tomáš
Vedoucí práce: Říha, David
Oponenti práce: Klíma, David
This diploma thesis deals with the analysis of the process in commercial real estate development. The aim is to analyse the developer process on the market for office estates and define which factors significantly determine the future success or failure of a project. The research is based on qualitative analysis with data collected during individual in-depth interviews with professionals. The data were then processed by analytic induction, defining the criteria subsequently applied to selected developer projects. As a result of this thesis there are defined factors which play a significant role in a successful real estate development project by fulfilling conditions and needs of future office real estate users.
Klíčová slova: development process; commercial real estate; development; office estates

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu