Název práce: Využití potenciálu kvalitní sítě suvenýr obchodů k spolufinancování památek ve vlastnictví Národního památkového ústavu
Autor(ka) práce: Vaňková, Kateřina
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Černá, Jitka
Tématem této diplomové práce je sjednocení vizuální prezentace suvenýrových obchodů na památkových objektech Národního památkového ústavu. Diplomová práce se zabývá deskripcí a rozborem způsobů vedení jednotné sítě suvenýrových obchodů ve Velké Británie a v České republice. Cílem diplomové práce je zmapovat současný stav, nalézt vhodná ucelená doporučení k vytvoření kvalitní sítě suvenýrových obchůdků a vytvoření jednotného stylu upomínkových předmětů za účelem jednoduché identifikace Národního památkového ústavu. Zvolená metodika výzkumu je komparace českého a anglického systému upomínkových předmětů historických památek, strukturované rozhovory s pracovníky NPÚ, dotazníkové šetření vedené s pracovníky několika vybraných památkových objektů a dotazníkové šetření v místě prováděné ve třech památkových objektech s návštěvníky. V závěru práce nabízí autorka návrhy na strukturu nabídky suvenýrů a vzhled suvenýrových obchodů pro Národní památkový ústav.
Klíčová slova: památkové objekty; suvenýr; Suvenýrové obchody; Národní památkový ústav; jednotný vizuální styl
Název práce: The potential of a good souvenir shops network to co-finance monuments owned by the National Heritage Institute
Autor(ka) práce: Vaňková, Kateřina
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Černá, Jitka
The theme of this diploma thesis is the unification of the visual presentation of souvenir shops on the heritage sites of the National Heritage Institute. This diploma thesis deals with the description and analysis of ways of conducting an unified network of souvenir shops in Great Britain and the Czech Republic. The aim of the diploma thesis is to map the current situation, to find suitable comprehensive recommendations for creating a good network of souvenir shops and creating an uniform style of souvenirs for the simple identification of the National Monument Institute. The selected methodology of the research is a comparison of the Czech and English system of historical monuments, structured interviews with NPU staff, questionnaire survey conducted with the staff of several selected heritage sites and questionnaire survey carried out in three historical monuments with visitors. At the end of the work, the author offers proposals on the structure of souvenirs and visual merchandise of souvenir shops for the National Heritage Institute.
Klíčová slova: heritage sites; Souvenir shops; National Heritage Institute; Corporate Design; souvenir

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská