19. 8. 2018 - Uzávěrka přihlášek do vedlejších specializací

Aplikace Balanced Scorecard v ČSAH a. s.

Autor práce: Šötét, Lukáš
Vedoucí práce: Neumaierová, Inka
Osoba oponující práci: Štamfestová, Petra

Název práce: Aplikace Balanced Scorecard v ČSAH a. s.
Abstrakt: Vytvoření strategie a její implementace vychází ze schopností a kapacit podniku stejně jako z podmínek podnikového okolí, které má na podnik vliv. Podnik je místem, kde se střetávají zájmy stakeholderů a výzvou je najít mezi těmito zájmy rovnovážný stav, za kterého bude podnik schopen plnit své cíle. Stěžejním výsledkem této diplomové práce je nastavení cesty vhodné pro podnik, zobrazené formou strategické mapy s cíli vedoucími k úspěšnému uvedení strategie v život. Strategie vzešla z metodiky Balanced Scorecard a je formována interními a externími analýzami ústícími v analýzu SWOT. Metodologická část práce představuje metody a dosavadní poznání potřebné k části praktické, která tyto nástroje aplikuje na zkoumaný podnik působící v letecké dopravě jako poskytovatel pozemních služeb pro letecké společnosti na Letišti Václava Havla v Praze.
Klíčová slova: Externí analýza; Interní analýza; Strategie; Balanced Scorecard; Handlingové služby

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra strategie

Název práce: Aplikace Balanced Scorecard v ČSAH a. s.
Překlad názvu: Application of the Balanced Scorecard in ČSAH, a.s.
Abstrakt: Creation of the strategy and it´s implementation stems from enterprise´s capabilities as well as it´s environment that influences it. The enterprise is the place where various interests of stakeholders meet and the challenge is to find the balanced state so the enterprise can focus on it´s purpose. Main result of this paper is setting of suitable path for the enterprise to stay on. The path is viewed as a strategic map with goals that will lead to succesful implementation of the the strategy. The strategy is created according with Balanced Scorecard method and is formed by external and internal analysis that are consolidated in the SWOT analysis. Theoretical part presents methods and contemporary knowledge neccesary for application in the practical part that uses these tools on ČSAH, which is the enterprise that provides handling services for the airlines at Václav Havel Airport in Prague.
Klíčová slova: External anaylsis; Handling services; Strategy; Internal Analysis; Balanced Scorecard

Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of strategy