Samospráva Velkého Meziříčí v názorech občanů a její komunikace s nimi

Název práce: Samospráva Velkého Meziříčí v názorech občanů a její komunikace s nimi
Autor(ka) práce: Čonková, Eva
Vedoucí práce: Vláčil, Jan
Oponenti práce: Marek, Jiří
Tato diplomová práce je zaměřena na analýzu týkající se zvyšování efektivity ve veřejném sektoru. V teoretické části práce nabízím řešení a osvětu pro municipality ke zlepšení fungování veřejné správy implementací nových a vznikajících koncepcí, programů a členství v asociacích založených na naplňování udržitelného rozvoje, odpovědnosti a komunikaci s občany. Právě komunikace v rámci průzkumů, dotazníků, anket a diskuzí je zásadní pro nové a klíčové podněty, které obce mohou využít ke spokojenosti občanů. Důležitým aspektem se poté stává výsledky zapracovat při tvorbě kvalitně a reálně zpracovaných strategických plánů.V praktické části práce proto navazuji na zásadnost komunikace s občany jako kontrolního mechanismu ve veřejné správě a ve spolupráci s Městským úřadem Velké Meziříčí docházím v rámci dotazníkového šetření, které díky zvolené distribuci rovnoměrně pokrývá věkovou strukturu, k zásadním závěrům a informacím sloužícím představitelům města, úředníkům i občanům. Výstupy se týkají veřejného dění, informačních zdrojů, akcí města, městského webu, ochoty a možností promluvit do řešení problémů souvisejících se samosprávou, nadšení vzájemně komunikovat a spokojenosti s chodem úřadu.
Klíčová slova: komunikace; efektivita; informovanost; občan; strategické plánování; samospráva; udržitelný rozvoj ; spokojenost; obec s rozšířenou působností; veřejný sektor; dotazníkové šetření; občanská kontrola; městský úřad; veřejná správa
Název práce: Local government of Velké Meziříčí in its citizens´ opinions and its communication with them
Autor(ka) práce: Čonková, Eva
Vedoucí práce: Vláčil, Jan
Oponenti práce: Marek, Jiří
This diploma thesis is focused on an analysis on increasing efficiency in the public sector. In the theoretical part of thesis, solutions and public awareness for municipality are offered to improve functioning of public administration by implementing new and emerging concepts, programmes and memberships focused on realizing sustainable development, responsibility and communication with citizens. Communication via researches, questionnaires, surveys and discussions is crucial for new and significant impulses, which could be used by municipalities for well-being of citizens. An important aspect is processing of the results when creating well and realistic strategic planning.Therefore in the practical part of thesis, I build on the importance of communication with citizens as a monitoring mechanism in public administration. Cooperation with the Municipal Authority of Velké Meziříčí and a questionnaire evenly distributed in all age groups produced fundamental conclusions and information which will serve to the representatives of the town, the public servants and the citizens. Results are focused on public affairs, source of information, social events, the website of the town, willingness and possibilities to participate in solving problems relating to municipality, excitement to communicate and contentment with the Municipal Authority operation.
Klíčová slova: municipality; public sector; satisfaction; questionnaire; sustainable development; municipal authority; citizen; public administration; communication; strategic planning; local government; effectiveness; public checking; information

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa
Fakulta: Národohospodářská fakulta