Název práce: Průběh a výsledky kupónové privatizace v České republice na příkladu firmy Prazdroj
Autor(ka) práce: Běhal, Jan
Vedoucí práce: Chalupecký, Petr
Oponenti práce: Jakubec, Ivan
Bakalářská práce se zabývá kupónovou privatizací v České republice a jejím dopadem na společnost Plzeňský Prazdroj. Vybrané téma je zajímavé díky dopadu transformace ekonomiky na budoucí ekonomický vývoj české ekonomiky a popsaný podnik. První část práce teoreticky vymezuje Velkou privatizaci a následně privatizaci kupónovou a s tím spojené procesy. V další části dochází k popisu společnosti Plzeňský Prazdroj. Dochází k analýze sesbíraných dat z výročních zpráv mezi lety 1994–2001. Je popsán majetkový a ekonomický vývoj společnosti mezi danými lety a společnost je zasazena do kontextu pivovarnictví České republiky a zahraničí. Společnost je také pomocí finanční analýzy porovnána v potravinářském a tabákovém průmyslu a průmyslu jako celku.
Klíčová slova: Investiční společnost; Podnik; Transformace
Název práce: Průběh a výsledky kupónové privatizace v České republice na příkladu firmy Plzeňský Prazdroj
Autor(ka) práce: Běhal, Jan
Vedoucí práce: Chalupecký, Petr
Oponenti práce: Jakubec, Ivan
This bachelor thesis deals with voucher privatization in the Czech Republic and its influence on the company Plzensky Prazdroj. The chosen topic is interesting due to the effect of this transformation on future development of the Czech economy as well as the described company. The first part of this thesis defines 'Great privatization' and voucher privatization in the Czech Republic. The second part describes the company Plzensky Prazdroj and analyses chosen data from the company's annual reports between 1994 and 2001. It focuses on the company's financial and economic development and examines it in the context of the Czech brewery industry. The data is further compared with the tobacco and food industry, as well as industry as a whole, using financial analysis.
Klíčová slova: Transformation; Company; Investment company

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství