Možnosti restrukturalizace systému ekonomické diplomacie České republiky

Název práce: Možnosti restrukturalizace systému ekonomické diplomacie České republiky
Autor(ka) práce: Kubová, Gabriela
Vedoucí práce: Peterková, Jana
Oponenti práce: Trávníčková, Zuzana
Tato diplomová práce si klade za cíl zhodnotit současný stav ekonomické diplomacie České republiky a prezentovat možnosti zlepšení systému na základě analýzy systémů ekonomické diplomacie ve vybraných státech. Práce je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola definuje teoretické koncepce systému ekonomické diplomacie, jakožto základ pro další empirické kapitoly. Ve druhé kapitole je přiblížen současný stav ekonomické diplomacie v České republice, třetí kapitola obsahuje problematické body realizace ekonomické diplomacie v tuzemsku a ve čtvrté kapitole jsou představeny systémy ekonomické diplomacie Maďarska, Dánska a Finska. Závěrečná pátá kapitola obsahuje návrh restrukturalizace českého systému s konkrétními doporučeními pro zlepšení jednotlivých bodů.
Klíčová slova: Mezinárodní ekonomické vztahy; Ekonomická diplomacie ; Česká republika
Název práce: Possibilities of restructuring of the system of economic diplomacy of the Czech Republic
Autor(ka) práce: Kubová, Gabriela
Vedoucí práce: Peterková, Jana
Oponenti práce: Trávníčková, Zuzana
This diploma thesis aims at evaluate the current state of economic diplomacy of the Czech Republic and presenting possibilities of improvement of the system based on analysis of economic diplomacy systems in selected states. The thesis is divided into five chapters. The first chapter defines the theoretical concepts of economic diplomacy as a basis for further empirical chapters. The second chapter is focused on the current state of economic diplomacy in the Czech Republic, the third chapter contains the problematic points of realization of economic diplomacy in the Czech Republic, and the fourth chapter presents the systems of economic diplomacy of Hungary, Denmark and Finland. The final fifth chapter contains of proposals for restructuring the Czech system with specific recommendations for individual points.
Klíčová slova: International economic relations; Economic diplomacy; Czech Republic

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie