Název práce: Porovnanie poskytovateľov kuriérnych, expresných a balíkových (KEB) služieb v obchodných operáciách v rámci Slovenskej republiky
Jazyk práce: Slovensky
Táto diplomová práca sa zaoberá porovnaním poskytovateľov kuriérnych, expresných a balíkových služieb pôsobiacich v Slovenskej republike a ich významom v domácich, ale aj medzinárodných obchodných operáciách. Cieľom tejto práce je analyzovať štyroch vybraných poskytovateľov služieb KEB pôsobiacich na slovenskom trhu, ich postavenie a pôsobenie v obchodných operáciách. V praktickej časti sa táto práca bude zaoberať porovnaním rozsahu a kvality služieb, cenových ponúk, cenotvorby, na akých zákazníkov sa zameriavajú, aké majú postavenie na slovenskom trhu, ale aj porovnaním podielov na domácich a zahraničných obchodných operáciách jednotlivých poskytovateľov a výškou ich potenciálu na slovenskom trhu.
Klíčová slova: kuriérne služby; KEB služby; logistika
Název práce: Comparison of courier, express and parcel (CEP) services in trading operations in Slovak republic
Jazyk práce: Slovensky
This diploma thesis deals with the comparison of providers of courier, express and parcel services operating in the Slovak Republic and their importance in domestic as well as international business operations. The aim of this work is to analyze the four selected CEP service providers operating on the Slovak market, their position and their business operations. In the practical part of this work I deal with the comparison of the scope and quality of services, price offers, pricing, which customers are focused on their position on the Slovak market, as well as the comparison of the shares in domestic and foreign business operations and the amount of their potential on the Slovak market.
Klíčová slova: Logistics; CEP services; courier services
Název práce: Porovnání poskytovatelů kurýrních, expresních a balíkových (KEB) služeb v obchodních operacích v rámci Slovenské republiky
Jazyk práce: Slovensky
Tato diplomová práce se zabývá porovnáním poskytovatelů kurýrních, expresních a balíkových služeb působících v Slovenské republice a jejich významem v domácích i mezinárodních obchodních operacích. Cílem této práce je analyzovat čtyř vybraných poskytovatelů služeb KEB působících na slovenském trhu, jejich postavení a působení v obchodních operacích. V praktické části se tato práce bude zabývat porovnáním rozsahu a kvality služeb, cenových nabídek, cenotvorby, na jakých zákazníků se zaměřují, jaké mají postavení na slovenském trhu, ale také srovnáním podílů na domácích a zahraničních obchodních operacích jednotlivých poskytovatelů a výškou jejich potenciálu na slovenském trhu.
Klíčová slova: kurýrní služby; KEB služby; logistika

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská