Analýza dluhopisové složky státního dluhu

Název práce: Analýza dluhopisové složky státního dluhu
Autor(ka) práce: Korčáková, Eva
Vedoucí práce: Stádník, Bohumil
Oponenti práce: Mazáček, David
Diplomová práce se zabývá problematikou dluhopisové složky českého státního dluhu. Její teoretická část vymezuje základní pojmy s tématem spojené, a to jak z hlediska veřejných financí, tak i finančních trhů a řízení rizik. Praktická část popisuje vývoj státního dluhu se zaměřením na jeho dluhopisovou složku a faktory, které ji ovlivňují, jednak z hlediska financování dluhové potřeby, ale také z hlediska řízení likvidity státní pokladny a řízení likvidity trhu s těmito cennými papíry.
Klíčová slova: Státní dluh; Dluhopis; Řízení dluhu; Náklady na dluh; vývoj dluhu; Řízení rizik; Úrokové sazby; Měnový kurz
Název práce: Analysis of the bond component of the public debt
Autor(ka) práce: Korčáková, Eva
Vedoucí práce: Stádník, Bohumil
Oponenti práce: Mazáček, David
Focus of this thesis is analysis of development of the public debt covered by government bond issuances. The theoretical describes basic terms associated with this topic from point of view of public finance, financial markets and risk management. The practical part consists of detailed description of public debt with focus on issuances of government bonds and factors, that can affect them regarding debt financing, liquidity management of state treasury and liquidity management of government bond market.
Klíčová slova: Public debt; Bond; Debt management; Cost of debt; Debt development; Risk management; Interest rate; Currency exchange rate

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví