Strukturní efekty konverze mezi různorodými datovými reprezentacemi

Název práce: Strukturní efekty konverze mezi různorodými datovými reprezentacemi
Autor(ka) práce: Sládek, Michael
Vedoucí práce: Svátek, Vojtěch
Oponenti práce: Chlapek, Dušan
Tato práce se zabývá problematikou transformací jednotlivých datových reprezentací (tabulek, sítí a stromů) na jiné. Snaží se zmapovat jednotlivé efekty, které při takovýchto transformacích vznikají, a najít jejich řešení, případně využití. Z těchto efektů je v závěru vytvořen stručný přehled. Zároveň tato práce slouží jako seznámení se s jednotlivými datovými strukturami, jejich konkrétními realizacemi v podobě relačních databází, XML a RDF, a s celou problematikou převodu dat mezi nimi.
Klíčová slova: XML; RDF; konverze; transformace; problémy; data; RDB; efekty
Název práce: Structural effects of conversion between heterogeneous data representations
Autor(ka) práce: Sládek, Michael
Vedoucí práce: Svátek, Vojtěch
Oponenti práce: Chlapek, Dušan
This thesis deals with the problems of transformation between data representations (tables, networks and trees) to other ones. It attempts to map out the individual effects of such transformations and to find how to solve them or use them. From these effects, a brief overview is created at the end. At the same time, this work serves as an introduction to individual data structures, their concrete realizations in the form of relational databases, XML and RDF and with the whole problem of data transformation between them.
Klíčová slova: data; XML; RDF; RDB; conversion; transformation; problems; effects

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií