Analýza specifik ruské ekonomiky se zaměřením na PZI ze zemí Visegrádské čtyřky

Název práce: Analýza specifik ruské ekonomiky se zaměřením na PZI ze zemí Visegrádské čtyřky
Autor(ka) práce: Samiecová, Linda
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
Diplomová práce se zabývá analýzou vybraných aspektů obchodního a investičního prostředí Ruské federace s užším zaměřením na spolupráci se zeměmi Visegrádské čtyřky. Hlavním cílem práce je zhodnocení současného stavu ekonomiky RF s ohledem na události poslední doby a následně analyzovat investiční a obchodní toky se zeměmi V4. Jako dílčí cíl práce bylo stanoveno samotné srovnání zemí V4 mezi sebou samými. Práce je rozdělena na tři kapitoly – první se zabývá obecným ekonomickým a obchodním prostředí RF, druhá kapitola popisuje investiční prostředí země a v rámci třetí kapitoly jsou zkoumány obchodní a investiční vztahy RF se zeměmi V4.
Klíčová slova: Ruská federace; Přímé zahraniční investice; Visegrádská čtyřka; Investiční prostředí
Název práce: Analysis of the specifics of the Russian economy with a focus on FDI from the Visegrad countries
Autor(ka) práce: Samiecová, Linda
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
This diploma thesis deals with the analysis of selected aspects of the Russian Federation's business and investment environment with a closer focus on cooperation with the Visegrad countries. The main aim of the thesis is to evaluate the current state of the RF economy with regard to recent events and to analyze the investment and trade flows with the V4 countries. The partial objective of the thesis is to compare the V4 countries among themselves. The thesis is divided into three chapters - the first deals with the general economic and commercial environment of RF, the second chapter describes the investment environment of the country, and the third chapter examines the business and investment relations of RF with the V4 countries.
Klíčová slova: Russian Federation; Foreign Direct Investment; Visegrad Countries; Investment enviroment

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů