Politická rizika podnikání v Kolumbii

Autor(ka) práce: Melicharová, Jana
Vedoucí práce: Němec, Jan
Oponenti práce: Müller, Štěpán
Diplomová práce se zabývá analýzou politických rizik v Kolumbii.Cílem práce je metodou analýzy identifikovat politická rizika, která mohou být překážkou v podnikatelském prostředí, přiblížit specifika kulturního a ekonomického prostředí zeměa porovnat potenciál země s rizikem spojeným s podnikáním. Druhým cílem práce je na základě analýzy historického a ekonomického kontextu poskytnout čtenáři komplexní obraz potenciálu země s nastíněním budoucího vývoje. V práci jsou analyzovaná politická rizika nejprve obecně, v následujících kapitolách na příkladu vybraných latinskoamerických států. Dále jsou analyzovány příležitosti v Kolumbii metodou SWOT a na závěr je provedena orientační anketa zaměřena na vnímání politických rizik v Kolumbii.
Klíčová slova: Kolumbie; politická rizika; Latinská Amerika
Název práce: Political Risks of Entrepreneurship in Colombia
Autor(ka) práce: Melicharová, Jana
Vedoucí práce: Němec, Jan
Oponenti práce: Müller, Štěpán
The diploma thesis deals with the analysis of political risks in Colombia. The aim of the thesis is to analyze the political risks that can be an obstacle in the business environment to approximate the specifics of the cultural and economic environment of the countryand compare the potential of the country with the risk associated with business. The second objective of the thesis is to provide the reader with a comprehensive picture of the potential of the country on the basis of an analysis of the historical and economic context, foreseeing the future development.In the thesis, political risks are analyzed first in general, in the following chapters, on the example of selected Latin American states. In addition, opportunities in Colombia are analyzed using the SWOT method and, in the end, there has been performed an orientation poll focusing on the perception of political risks in Colombia.
Klíčová slova: Latin America; political risks; Colombia

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod