Problematika dětské práce syrských uprchlíků v Turecku a reakce EU

Autor(ka) práce: Netíková, Kateřina
Vedoucí práce: Sejkora, Jiří
Oponenti práce: Neumann, Pavel
Diplomová práce se zabývá problematikou dětské práce syrských uprchlíků v Turecku a reakcí EU. Cílem této práce bylo posoudit rozměr problematiky dětské práce syrských uprchlíků v Turecku, zhodnotit přístup k řešení dané problematiky ze strany Turecka a Evropské unie a nastínit možná alternativní řešení. Hlavními použitými metodami práce byla analýza a syntéza. Autorka dospěla k závěru, že problém dětské práce syrských uprchlíků v Turecku je v dnešní době velmi aktuálním a měli by se jím, jak Turecko, tak Evropská unie mnohem více zabývat.
Klíčová slova: dětská práce; syrští uprchlíci; Turecko
Název práce: Problematics of child labour of Syrian refugees in Turkey and reaction of the EU
Autor(ka) práce: Netíková, Kateřina
Vedoucí práce: Sejkora, Jiří
Oponenti práce: Neumann, Pavel
This diploma thesis is about problematics of child labour of Syrian refugees in Turkey and about reaction of the EU. The main aim of this thesis is to evaluate the dimension of problem of child labour of Syrian refugees in Turkey and evaluate the activities and reaction from the EU and Turkey. Main methods which were used are analysis and synthesis. The author found out that problem of child labour of Syrian refugees in Turkey is nowadays very current and that Turkey and the European Union should be interested in it much more.
Klíčová slova: child labour; syrian refugees; Turkey

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů