Název práce: Dopady zbrojných sankcií Európskej únie voči Ruskej federácii na vzájomný obchod so zbraňami
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca analyzuje dopady zbrojných sankcií EÚ voči Ruskej federácii na zbrojný obchod. Zbrojné sankcie boli prijaté v roku 2014 v rámci balíčka ekonomických sankcií. V teoretickej časti predstavuje sankčnú a zbrojnú politiku EÚ. Prípadové štúdie zhodnocujú dopady na konkrétnych obchodoch - predaj francúzskych lodí Mistral, talianskych vozidiel Iveco a spolupráca nemeckej firmy Rheinmetall pri stavbe výcvikového strediska v Rusku.
Klíčová slova: Rusko; sankcie; Európska únia; obchod so zbraňami
Název práce: Impact of EU arms embargo on arms trade with Russia
Jazyk práce: Slovensky
The aim is to analyse impact of EU arms embargo against Russia on arms flows. Embargo was imposed on Russia in 2014 as part of larger economic restrictions. Theoretical part of this thesis presents European union´s sanctioning policy as well as its arms control policy. Case studies assess impacts of embargo with regard to particular arms deals - sale of French Mistral ships, sale of Iveco LMV armored cars from Italy, and Germany´s Rheinmetall deal for the construction of a combat training center in Russia.
Klíčová slova: European Union; arms trade; sanctions; Russia
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca analyzuje dopady zbrojných sankcií EÚ voči Ruskej federácii na zbrojný obchod. Zbrojné sankcie boli prijaté v roku 2014 v rámci balíčka ekonomických sankcií. V teoretickej časti predstavuje sankčnú a zbrojnú politiku EÚ. Prípadové štúdie zhodnocujú dopady na konkrétnych obchodoch - predaj francúzskych lodí Mistral, talianskych vozidiel Iveco a spolupráca nemeckej firmy Rheinmetall pri stavbe výcvikového strediska v Rusku.
Klíčová slova: Rusko; sankce; Evropská unie; obchod se zbraněmi

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní politika a diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie