Název práce: Ekonomická diplomacie v kontextu čínské zahraniční politiky: Případová studie Myanma a Kambodža
Autor(ka) práce: Havel, Matyáš
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Sankot, Ondřej
Bakalářská práce se zabývá ekonomickou diplomacií Čínské lidové republiky v zemích jihovýchodní Asie, konkrétně v Kambodži a Myanmě. Cílem práce je ukázat, jak čínské zahraničněpolitické cíle ovlivňují charakter ekonomické diplomacie (ve formě zahraniční pomoci a investic), jejích aktérů a nástrojů ve vybraných zemích. Za tímto účelem je v úvodní kapitole z teoretického hlediska popsán fenomén ekonomické diplomacie jako nástroj zahraniční politiky státu. Druhá kapitola se zabývá čínskou zahraniční politikou ve vztahu ke sledovaným státům. Závěrečná kapitola analyzuje konkrétní příklady prostředků ekonomické diplomacie v Kambodži a Myanmě.
Klíčová slova: ekonomická diplomacie; Myanma; Kambodža; Čína; zahraniční politika
Název práce: Economic Diplomacy in the Context of Chinese Foreign Policy: The Case Study of Cambodia and Myanmar
Autor(ka) práce: Havel, Matyáš
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Sankot, Ondřej
The bachelor thesis deals with the issue of economic diplomacy of the People's Republic of China in Southeast Asia, Cambodia and Myanmar in particular. The aim of the thesis is to present how the Chinese foreign policy goals influence the nature of the economic diplomacy (in the form of foreing aid or investment), its actors and tools within the selected countries. To this purpose, the economic diplomacy as a tool of a state's foreign policy is theoretically described in the first chapter. The second chapter deals with the Chinese foreign policy towards the selected countries. The final chapter analyses particular examples of the means of the Chinese economic diplomacy in Cambodia and Myanmar.
Klíčová slova: China; foreign policy; economic diplomacy; Cambodia; Myanmar

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních ekonomických vztahů