Konkurenceschopnost druhotného umístění vybraných firem na moderním trhu

Název práce: Konkurenceschopnost druhotného umístění vybraných firem na moderním trhu
Autor(ka) práce: Kadaník, Tomáš
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
Účelem této práce bylo posoudit a rozhodnout, která ze společností Procter and Gamble a Henkel využívá lépe nástroj druhotného vystavení. Je zřejmé, že aby tyto společnosti zůstaly globálními hráči na trhu drogerie a kosmetiky, musí efektivně využívat všechny marketingové nástroje a co nejvíce komunikovat s potenciálními zákazníky. V práci je představen maloobchod jako takový a maloobchodní síť, marketingové nástroje a jejich efektivita. Dále jsou zde představeny všechny zkoumané subjekty v terénním průzkumu, prováděném na hypermarketech Tesco, Globus, Albert a Kaufland. Práce je navržena tak, aby co nejvíce odrážela realitu dění na maloobchodních řetězcích moderního trhu a její výsledky měly vliv na posouzení marketingové strategie jednotlivých dodavatelů.
Klíčová slova: Maloobchod; Retail marketing; Druhotné umístění; Konkurenceschopnost; Henkel; Procter and Gamble; in-store
Název práce: Competitiveness of displays of particular suppliers on modern retail market
Autor(ka) práce: Kadaník, Tomáš
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
The purpose of this thesis was to evaluate and decide which company of Procter and Gamble and Henkel uses in-store displays and communication better. In order to stay competitive global players, these two companies need to effectively use all the marketing tools possible and communicate with their customers through display on daily basis. The retail term, marketing tools and it's effectivity are introduced in this thesis to better understand the field survey. The suppliers like P&G and Henkel as well as retail chains (Tesco,Globus,Albert,Kaufland), where the storechecks has been realized, are presented here as well. The thesis is designed to reflect as much of a reality of development in retail stores as possible. The findings of this thesis should help to influence the assesment of the marketing strategies of individual suppliers.
Klíčová slova: Retail; Procter and Gamble; Storecheck; Henkel; display; secondary placement

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací