Vytvoření aplikace v jazyce VBA pro Analýzu kurzových sázek

Autor(ka) práce: Nejedlý, Václav
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Rais, Aziz Ahmad
Diplomová práce „Vytvoření aplikace v jazyce VBA pro Analýzu kurzových sázek“ se zabývá pravděpodobnostními a statistickými metodami, použitelnými pro analýzu výsledků sportovních utkání. Základem této analýzy je možnost predikce a následného tipování výsledků nadcházejících sportovních utkání. Práce se zabývá popisem základů statistické pravděpodobnosti. Z těchto základů přechází v analýzu statistických metod, použitelných při kurzovém sázení a na příkladech ukazuje praktické využití těchto metod, se zaměřením na regresní a korelační analýzy.Cílem práce je vytvoření aplikace, automatizující použité statistické metody a nalezení nejvhodnějšího řešení, použitelného v praxi. Pro vytvoření automatického řešení byl využit objektově orientovaný programovací jazyk VBA pro MS Excel. Vzhledem ke skutečnostem, že kancelářský balík MS Office je nejpoužívanějším produktem v oblasti dokumentů pro velké spektrum uživatelů a jazyk VBA není dle moderního pojetí plnohodnotným programovacím jazykem, je v práci zahrnut i popis jiných moderních programovacích jazyků. Jedná se o jazyky takzvaného „hlavního proudu“. Jako názorná ukázka zde slouží samotný Visual Basic, jeho odnož VBScript, dále Visual Basic.NET, C#.NET, JavaScript a Java. V práci je popsána struktura těchto programovacích jazyků, porovnání vlastností s jazykem VBA a konstrukce kódů sloužící k analýze efektivity využití v aplikacích MS Office. Přílohou diplomové práce je samotná aplikace vytvořená v jazyce VBA pro MS Excel, analyzující výsledky sportovních utkání, jejímž výsledkem je pravděpodobnost úspěchu vsazení na určitý počet gólů v budoucím fotbalovém utkání a dále statistika úspěšnosti této aplikace.
Název práce: Creating an application in VBA for Analysis odds betting
Autor(ka) práce: Nejedlý, Václav
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Rais, Aziz Ahmad
The Master‘s thesis "Creating an application in VBA for Analysis odds betting" deals with useful probabilistic and statistical methods for analyzing the results of sports events. The foundation of the analysis is a prediction of the results of upcoming sports events. The thesis describes the foundations of statistical probability. These foundations were further imployed in the statistical analysis of methods used in odds betting and with a focus on regression and correlation analysis, the practical use of these methods is shown in particular examples.The goal of the work is to create an application that automates used statistical methods and to find the best solutions applicable in practice. The object-oriented programming language VBA for MS Excel was used to create an automated solution. Due to the fact that MS Office is the most widely used product in a range of documents for a large spectre of users and VBA is not considered as a full-fledged programming language, the description of other modern programming languages so called „mainstream languages“ are included in the work. As an example of the mainstream languages, the author used Visual Basic, its offshoot VBScript, Visual Basic.NET, C # .NET, JavaScript and Java. The work describes the structure of programming languages, compared with the properties of the language VBA and construction of codes used in analysis of the effectiveness in MS Office applications.The attachment of the thesis is an application created in VBA for MS Excel, analyzing the results of sports events. The result of the application is the probability of success in betting on a certain number of goals in a football match and then the statistic of application success.

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií