Nástroje testování responzivního designu

Název práce: Nástroje testování responzivního designu
Autor(ka) práce: Pulgret, Adam
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Doležel, Michal
Tato diplomová práce je zaměřena na nástroje testování responzivního designu. Jejím hlav-ním cílem je hodnocení vybraných nástrojů pro testování responzivního web designu. V teoretické části práce je popsána oblast testování použitelnosti a je vysvětlen pojem responzivní design, jeho zásady a základní nástroje. Dále jsou představeny možnosti, jak testovat responzivní design, a důležité faktory testování. V praktické části práce jsou vy-hledány nástroje na testování responzivního designu a jejich hodnocení podle navržených kritérií. Dále tato část obsahuje test responzivního designu webu „vse.cz“.
Klíčová slova: Responzivní design; testování softwaru; testování použitelnosti softwaru; použitelnost softwaru; web; webové aplikace
Název práce: Tools for responsive design testing
Autor(ka) práce: Pulgret, Adam
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Doležel, Michal
This diploma thesis is focused on responsive design testing tools. Its main objective is to evaluate selected tools for testing responsive web design. The theoretical part of the thesis describes the area of usability testing and explains the concept of responsive design, its principles and basic tools. There are presented options how to test responsive design and important test factors. In the practical part of the thesis are researched tools for responsive design testing and their evaluation according to the proposed criteria. This section also includes a responsive design test for web "vse.cz".
Klíčová slova: software testing; Responsive design; usability testing; software usability; web; web applications

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií