Implementace Business Intelligence řešení ve společnosti Mall Group

Název práce: Implementácia Business Intelligence riešenia v spoločnosti Mall Group
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto diplomovej práce je navrhnúť a následne implementovať reportingové riešenie s využitím nástrojov Business Intelligence pre marketingové oddelenie spoločnosti Mall Group, pomocou ktorého bude možné sledovať vývoj návštevnosti webových stránok a výdavkov na jednotlivých marketingových kanáloch v čase.V teoretickej časti sa okrem rešerše literatúry na túto tému práca zameriava na vysvetlenie problematiky Business Intelligence a jej architektúry, ktorá je potrebná na pochopenie procesu spracovania, transformácie a uloženia dát. Táto časť práce je taktiež venovaná problematike efektívnej prezentácie dát s príkladmi návrhu reportingu a riadením implementácie Business Intelligence riešenia ako projektu. Práca sa ďalej venuje predstaveniu spoločnosti Mall Group, kde bude navrhované Business Intelligence riešenie nasadené. Návrh riešenia sa skladá zo získania zdrojových dát do nástroja Keboola Connection, kde sú spracované pre analytické využitie a uložené do dátového skladu. Následne sa práca venuje implementácii návrhnutého riešenia a tvorbe reportov a dashboardov v reportingovom nástroji GoodData a táto implementácia je následne pilotne overená v prostredí spoločnosti Mall Group.
Klíčová slova: Business Intelligence; implementácia; dátový sklad; reporting
Název práce: Implementace Business Intelligence řešení ve společnosti Mall Group
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této diplomové práce je navrhnout a následně implementovat reportingové řešení s využitím nástrojů Business Intelligence pro marketingové oddělení společnosti Mall Group, pomocí kterého bude možné sledovat vývoj návštěvnosti webových stránek a výdajů na jednotlivých marketingových kanálech v čase.V teoretické části se kromě rešerše literatury na toto téma práce zaměřuje na vysvětlení problematiky Business Intelligence a její architektury, která je potřebná k pochopení procesu zpracování, transformace a uložení dat. Tato část práce je také věnována problematice efektivní prezentace dat s příklady návrhu reportingu a řízením implementace Business Intelligence řešení jako projektu.Práce se dále věnuje představení společnosti Mall Group, kde bude navrhované Business Intelligence řešení nasazené. Návrh řešení se skládá ze získání zdrojových dat do nástroje Keboola Connection, kde jsou zpracovány pro analytické využití a uloženy do datového skladu. Následně se práce věnuje implementaci navrženého řešení a tvorbě reportů a dashboardů v reportingovém nástroji GoodData a tato implementace je následně pilotně ověřena v prostředí společnosti Mall Group.
Klíčová slova: implementace; datový sklad; Business Intelligence; reporting
Název práce: Implementation of Business Intelligence solution in Mall Group
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this diploma thesis is to design and implement a reporting solution using the Business Intelligence tools for Mall Group's marketing department, which will help to track a website's traffic and marketing spend on each marketing channels over time. In the theoretical part, besides the literature research on this topic, the thesis focuses on explaining the Business Intelligence and its architecture, which is necessary for understanding the process of transformation and data storage. This part of the thesis is also focused on the effective data presentation, with examples of reporting design and management of Business Intelligence implementation as a project. The thesis is further focused on the introduction of Mall Group, where the designed Business Intelligence solution will be implemented. The design consists of obtaining source data in the Keboola Connection tool, which is processed for analytical use and stored in a data warehouse, which is specially designed for this case. After the design of the solution thesis focuses on implementing the solution and creating reports and dashboards in the GoodData reporting tool, which is pilot tested in the Mall Group environment.
Klíčová slova: implementation; Business Intelligence; reporting; data warehouse

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií