Klasifikace stylu jízdy řidiče automobilu na základě jízdních dat

Název práce: Klasifikace stylu jízdy řidiče automobilu na základě jízdních dat
Autor(ka) práce: Machač, Šimon
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Vencovský, Filip
Tato diplomová práce se zabývá problematikou ohodnocení rizikovosti řidiče osobního automobilu v závislosti na výši ceny pojištění daného automobilu. Cílem této diplomové práce je vytvořit klasifikační řád stylu jízdy řidiče automobilu, který na základě naměře-ných jízdní dat urči rizikovost daného řidiče automobilu. První část této práce je věnována analýze aktuálního stavu trhu s povinným ručením a havarijním pojištěním. Druhá část je věnována analýze metod výpočtu pojištění motorových vozidel a dále analýze technologií a metod, které jsou využity při tvorbě klasifikačního řádu stylu jízdy řidiče automobilu. Poslední část je věnována definování hodnotících parametrů stylu jízdy řidiče automobilu a jejich využít při výpočtu stylu jízdy daného řidiče automobilu.
Klíčová slova: POVINNÉ RUČENÍ; ODB II; UBI; PYTHON; FUZZY LOGIKA; KNIME
Název práce: Classification of the driver's driving style based on driving data
Autor(ka) práce: Machač, Šimon
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Vencovský, Filip
This diploma thesis deals with the issue of risk assessment of a passenger car driver depending on the amount of the insurance price of the car. The aim of this diploma thesis is to create a classification order of the driving style of a car driver that determines the risk of the car driver on the basis of the measured data. The first part of this work is devoted to the analysis of the current state of the market with compulsory liability and accident insurance. The second part is devoted to the analysis of methods of calculating insurance of motor vehicles and also to the analysis of technologies and methods, which are used in the creation of classification rules of the style of driving the car driver. The last part is devoted to defining the evaluation parameters of the car driver's style of driving and to use them in the calculation of the driving style of a given car driver.
Klíčová slova: ODB II; FUZZY LOGIC; KNIME; CAR INSURANCE; UBI; PYTHON

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií