Business Intelligence v malé společnosti

Vedoucí práce: Doucek, Petr
Oponenti práce: Novotný, Ota
Jazyk práce: English
The objective of this diploma thesis is an evaluation of the current status of company Malba a Kresba s.r.o. together with proposing a detailed proposal for the implementation of the business intelligence application in order to improve key functionalities in the company. Firstly key company processes will be analyzed together with big picture analysis in order to find exact spots in the company which will benefit from Business intelligence implementation. Afterwards business intelligence proposal will be prepared in which all necessary components will be described. In the conclusion agreed dashboards should be presented together with maintenance solution for the business intelligence.
Klíčová slova: Business Intelligence; reports; business strategy; proposal; DWH
Název práce: Business Intelligence v malé společnosti
Autor(ka) práce: Šilkin, Jevgenij
Vedoucí práce: Doucek, Petr
Oponenti práce: Novotný, Ota
Jazyk práce: English
Cílem této diplomové práce je zhodnocení současného stavu firmy Malba a Kresba s.r.o. spolu s návrhem na implementaci aplikace Business Intelligence s cílem zlepšit klíčové funkce ve společnosti. Nejprve budou analyzovány klíčové firemní procesy spolu s analýzou samotného podniku, aby bylo možné nalézt přesná místa ve firmě, u kterých bude prospěšný implementovat Business Intelligence. Poté bude vypracován návrh Business Intelligence, ve kterém budou popsány všechny potřebné komponenty. V závěru by měly být společně s řešením údržby pro business intelligence představeny dohodnuté reporty, které firma bude využivat.
Klíčová slova: reporty; Business Intelligence; DWH; byznys strategie; návrh

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační management