Možnosti vývoje mobilních aplikací s využitím multiplatformní architektury

Název práce: Možnosti vývoje mobilních aplikací s využitím multiplatformní architektury
Autor(ka) práce: Esterka, Jakub
Vedoucí práce: Šebesta, Michal
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
Tato práce mapuje současné možnosti multiplatformního vývoje mobilních a IoT aplikací, zejména možnosti softwarové architektury. V textu jsou představeny populární frameworky pro multiplatformní vývoj, které jsou následně zhodnoceny s použitím vlastní hodnoticí metodiky. Zároveň jsou shrnuty specifika mobilního vývoje a multiplatformních architektur. Vybraný multiplatformní framework je implementován a použit pro vývoj modelové aplikace. V poslední části práce je tedy čtenáři představena reálná implementace vybrané architektury a aplikačního rámce pro serverové i mobilní řešení.
Klíčová slova: multiplatformní vývoj; cross-platform; mobilní aplikace; multiplatformní architektura; internet-of-things
Název práce: Possible approaches of mobile development using multi-platform architecutre
Autor(ka) práce: Esterka, Jakub
Vedoucí práce: Šebesta, Michal
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
This paper presents current options for multi-platform development of mobile and IoT applications with focus on software architecture. Several popular multi-platform development frameworks are introduced and reviewed using custom rating method. Also specifics of mobile application development and multi-platform architectures are presented. Selected framework is then implemented and used for development of real model application. In the last part of the paper is therefore real implementation of selected architecture and application framework for server and mobile solution presented to the reader.
Klíčová slova: multiplatform architecture; cross-plaform; multiplatform development; internet-of-things; mobile applications

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií