23. 2. 2018 - Volba děkana Fakulty financí a účetnictví

Duševní hygiena a work-life balance studentů VŠE

Autor práce: Dvořáková, Jana
Vedoucí práce: Franková, Emilie
Osoba oponující práci: Pauknerová, Daniela

Název práce: Duševní hygiena a work-life balance studentů VŠE
Abstrakt: Diplomová práce na téma „Duševní hygiena a work-life balance studentů VŠE“ je zaměřena na seznámení čtenáře se zásadami efektivní duševní hygieny a objasnění pojmu work-life balance. V rámci teoretické části jsou vymezeny dílčí oblasti duševní hygieny, kterými jsou například životní rytmy, životospráva, stres, nebo time management. Cílem diplomové práce je zmapovat povědomí studentů VŠE o problematice týkající se duševní hygieny a work-life balance a navrhnout pro studenty praktická doporučení. Pomocí online dotazníkového šetření byl proveden kvantitativní výzkum, kterého se zúčastnilo 387 studentů magisterského studia na VŠE. Na základě teoretické části byly v úvodu praktické části stanoveny výzkumné otázky, které byly na základě výsledků dotazníkového šetření v závěru práce vyhodnoceny.
Klíčová slova: pracovní život; duševní hygiena; work-life balance; stres

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra manažerské psychologie a sociologie

Název práce: Duševní hygiena a work-life balance studentů VŠE
Překlad názvu: Mental hygiene and work-life balance of students at University of Economics
Abstrakt: The Master´s Thesis on the topic of “Mental hygiene and work-life balance of students at University of Economics” outlines many concepts in mental health and work-life balance in a student population. The purpose of the theoretical part of the thesis is to clarify the definition of mental hygiene with its sub-areas, such as life rhythms, eating, stress, or time management, as well as to define work-life balance. The aim of the thesis is to analyze the awareness of mental hygiene and work-life balance concepts in the student population at University of Economics and to draw up some practical guidance for these students. The online questionnaire survey carried out in a quantitative research study and was attended by 387 students of University of Economics currently studying their Master’s degree. Based on the theoretical portion, the research questions were established at the beginning of the application section. At the end the questions were evaluated based on the results of the questionnaire survey.
Klíčová slova: working life; mental hygiene; work-life balance; stress

Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of Managerial Psychology and Sociology