Zahraniční obchod Švýcarska s Českou republikou

Autor(ka) práce: Koutenský, Jiří
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Neumannová, Pavla
Tato bakalářské práce představuje vývoj, průběh a současný stav zahraničního obchodu mezi Švýcarskou konfederací a Českou republikou. Práce poukazuje na charakteristiky, jakými Švýcarsko podporuje vzájemné obchodní vztahy, jak funguje zahraniční diplomacie a jaké nástroje se uplatňují z hlediska podpory vzájemného obchodu. Bakalářská práce je rozčleněna na tři kapitoly. V první kapitole je podána obecná charakteristika Švýcarska, jeho hospodářství a členství v mezinárodních organizacích a je také analyzován jeho vztah k Evropské unii. Druhá kapitola se zabývá komoditní a teritoriální strukturou švýcarského zahraničního obchodu a porovnáním zahraničního obchodu Švýcarska se státy Visegrádské skupiny. Ve třetí části je analyzována časová charakteristikou vzájemného zahraničního obchodu mezi Švýcarskem a Českou republikou a dále podpora tohoto obchodu ze švýcarské strany.
Klíčová slova: Švýcarsko; Česká republika; mezinárodní obchod; Visegrádská skupina
Název práce: International trade between Switzerland and Czech Republic
Autor(ka) práce: Koutenský, Jiří
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Neumannová, Pavla
This paper analyse development, current situation in international trade between Switzerland and the Czech Republic. The paper shows also how Switzerland supports trade relations and how the economic diplomacy works. The paper itself is divided into three parts. The first part presents the general characteristic of Switzerland, its economy, membership in international organisations and relation to EU. The point of the second part is to make one familiar with the commodity and territoriality structure of Swiss international trade between Switzerland and Visegrád group countries. The third part analyse time development of international trade between Switzerland and Czech Republic including state support.
Klíčová slova: Switzerland; Czech Republic; international trade; Visegrád group

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod