Analýza stylů výuky v ekonomickém vzdělávání

Název práce: Analýza stylů výuky v ekonomickém vzdělávání
Autor(ka) práce: Navrátilová, Jana
Vedoucí práce: Krpálek, Pavel
Oponenti práce: Krpálková Krelová, Katarína
Tato diplomová práce se zabývá vyučovacími styly v ekonomickém vzdělávání na středních školách. Teoretická část shrnuje základní informace o výchovně-vzdělávacím procesu. Dále rozebírá jednotlivé kategorie dělení vyučovacích stylů. Uvedeny jsou pouze nejběžněji zmiňované kategorie. Praktická část obsahuje výsledky pedagogického výzkumu. Ten se skládá z hospitací, řízených rozhovorů a dotazníků. Data jsou zpracovány tak, aby v závěru vyšly profily učitelů, specifikované třemi kategoriemi dělení výukových stylů.
Klíčová slova: výchovně-vzdělávací proces; vyučovací styl; dělení vyučovacích stylů; působení učitelů na žáky
Název práce: Analysis of Teaching Styles in Economic Education
Autor(ka) práce: Navrátilová, Jana
Vedoucí práce: Krpálek, Pavel
Oponenti práce: Krpálková Krelová, Katarína
This thesis deals with the teaching styles in economic education, at high schools. The theoretical part summarized primary informations about the teaching/learning process. The most common teachers‘ teaching styles are presented. The second part of the thesis contains the results of educational research. Research of the observation, the structured interview and the questionnaire consists. The profile of all teachers from research are result.
Klíčová slova: teaching/learning process; teaching style; division of teaching styles; the influence of teacher on the students

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Učitelství ekonomických předmětů pro střední školy
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů