Název práce: Perspektiva hospodářských vztahů mezi ČR a Japonskem s přihlédnutím ke kulturním odlišnostem
Autor(ka) práce: Bendová, Kateřina
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Karpová, Eva
Tato diplomová práce se zabývá perspektivami hospodářských vztahů mezi ČR a Japonskem s přihlédnutím ke kulturním odlišnostem. Hlavním cílem mé diplomové práce je zhodnotit perspektivy rozvoje vzájemných hospodářských vztahů mezi ČR a Japonskem. Dílčím cílem je charakterizovat Japonsko po stránce ekonomické, kulturní i obchodní a poskytnout tak českým podnikatelským subjektům zvažujícím vstup na japonský trh nezbytně důležité informace eliminující neúspěch obchodní či investiční spolupráce. V práci se zabývám základními charakteristikami japonské ekonomiky, zahraničně-obchodními vztahy Japonska, dále hospodářskými vztahy mezi Japonskem a ČR a rovněž i kulturními specifiky Japonska. V poslední kapitole je uvedena případová studie s českými firmami, které již působí na japonském trhu.
Klíčová slova: Japonsko; ekonomika; obchod; investice; podpora exportu a investic; japonská kultura; obchodní jednání s Japonci
Název práce: Perspective of Czech-Japanese economic relations, taking into account cultural differences
Autor(ka) práce: Bendová, Kateřina
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Karpová, Eva
This diploma thesis deals with perspectives of economic relations between the Czech Republic and Japan, taking into account cultural differences. The main objective of my diploma thesis is to evaluate the perspectives of the development of mutual economic relations between the Czech Republic and Japan. The side objective is to characterize economic, cultural and business aspects of Japan and to provide Czech companies considering entering the Japanese market essential information to eliminate the failure of the business or investment cooperation. In the diploma thesis I deal with basic characteristics of the Japanese economy, foreign-trade relations of Japan, economic relations between Japan and the Czech Republic as well as the culture of Japan. The last chapter presents a case study with Czech companies already operating on the Japanese market.
Klíčová slova: Japan; economy; trade; investments; export and investment promotion; Japanese culture; business negotiation with Japanese

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů