Název práce: Problémové vyučování v předmětu účetnictví v kontextu experimentálního ověření případové studie
Autor(ka) práce: Beránková, Michaela
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Holečková, Lenka
Cílem práce je posoudit efektivitu tradičních a aktivizujících vyučovacích metod využívaných při výuce předmětu účetnictví a jejich význam při rozvoji účetního a ekonomického myšlení žáků obchodních akademií. Na základě teoretických poznatků především z dokumentů, ze kterých výuka v předmětu účetnictví vychází, se práce zaměřuje na možné nedostatky při výuce tohoto předmětu, ze kterých vychází můj návrh zpracování učiva o dlouhodobém majetku v předmětu účetnictví. Součástí návrhu je také případová studie, která byla ověřena v praxi. Výsledky výzkumu byly interpretovány, a i když se nepotvrdil vliv případové studie na lepší chápání účetních informací studenty a vnímání jejich provázanosti, byly na základě výsledků výzkumu určeny možné překážky při využití aktivizujících metod ve výuce předmětu účetnictví.
Klíčová slova: účetnictví; dlouhodobý majetek; obchodní akademie; aktivizující metody; případová studie
Název práce: Problematic lessons in the subject of accounting with a focus on long-term assets in the context of experimental verification of the case study
Autor(ka) práce: Beránková, Michaela
Vedoucí práce: Berková, Kateřina
Oponenti práce: Holečková, Lenka
Aim of this work is to consider the efficiency of traditional and activating teaching methods, which are used in teaching of the subject Accouting at the Business Academies and to consider even their value in the development of accounting and economic way of thinking of the students of Business Academies. Based on the theoretical findings particularly from the documents which the subject Accounting proceed on the work is focused on the possible problems which are connected with this subject. I prepare my own suggestion how to teach the topic of Longterm Access in the subject Accounting. Part o fit is even the case study which is tested in practice. Results of the research was interpreted. Despite of no proof that case study influences better way of thinking of acconting information by students, there were defined possible obstacles iin using activiting teaching methods in the subject Accounting.
Klíčová slova: Longterm Assets; Business Academies; Accounting; Activiting Teaching Methods; Case Study

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Učitelství ekonomických předmětů pro střední školy
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů